Dopravní federace Naši politici Oživení Frank Bold

Z médií

Informační systémy za stamiliony na Ministerstvu dopravy: žádná strategie, průtahy a zakázky bez soutěže

06.06.2016 / NKÚ / Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo dopravy (MD) naložilo s penězi určenými na informační systémy. Podle kontrolorů ministerstvo nemá pro tvorbu svých informačních systémů dlouhodobou strategii a jeho koncepce je zpracovaná jen formálně. Kontrola odhalila také podezření na porušení rozpočtové kázně za více než 425 milionů korun.

Aktivisté chystají trestní oznámení kvůli sesuvu na dálnici D8

03.06.2016 / Týden.cz / Aktivisté z hnutí Děti Země a ze Stínového ŘSD připravují trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti se sesuvem svahu na dálnici D8. Informaci podali ředitelka stínového ŘSD Miloslava Pošvářová a předseda Dětí Země Miroslav Patrik.

Nová analýza: za sesuv na D8 může špatný projekt

02.06.2016 / Echo24 / Sesuv půdy na dálnici D8 nebyl dílem vyšší moci, která seslala přívalové deště. Za karambolem stojí lidské selhání. Takový výklad nabízí analýza Akademie věd, která dává státním úřadům šanci odhalit důvody, proč je úsek z Lovosic do Řehlovic nejdražší dopravní stavbou v historii.

Středočeská část D3 se začne stavět nejdříve v roce 2024

25.05.2016 / eLogistika.info / Středočeská část dálnice D3 spojující Prahu s Českými Budějovicemi se začne stavět nejdříve v roce 2024. Na včerejším setkání s novináři to řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa. Do té doby chtějí silničáři rozšířit silnici I/3 mezi Benešovem a Mirošovicemi u Benešova a vybudovat pro auta tunel, umožňující pěším projít z města do konopišťského zámeckého parku.

Dálnice nebudou. Teď už to přiznali i ministři

28.04.2016 / Echo24 / Málokdy se stane, že některá vláda splní svůj program takřka doslova. Přesto se to dá říci o kabinetu Bohuslava Sobotky a nejdůležitější větě z programové kapitoly o dopravě.

Ministr Ťok: Řízení musíme zjednodušit a dálnice stavět rychleji. Resortu škodí časté výměny politiků

25.04.2016 / Hospodářské noviny / Podle ministra dopravy se i přes potíže s plánováním staveb bude letos pracovat na 115 kilometrech dálnic, loni to bylo zhruba o čtyřicet méně. Ťok řeší i potíže s EIA - propadlé posudky vlivu na životní prostředí nechá vypracovat znovu, i kdyby je později Brusel uznal. Stavaři tvrdí, že schází koncepce stavby dálnic a neprospívají ani časté výměny politiků.

Sdružení: ŘSD neumí v soutěžích získat kvalitní projekty

12.04.2016 / ČTK / Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) neumí získat v soutěžích kvalitní stavební projekty, navíc stále zadává projekční práce i stavební dozor stejným firmám. Na dnešní tiskové konferenci to uvedly neziskové společnosti Oživení a Dopravní federace. Dodaly, že nekvalitní projekty, které navíc ŘSD neumí reklamovat, prodražují následnou stavbu silnic. S desaterem problémů, které trápí ŘSD, se organizace obrátily na ministra dopravy Dana Ťoka. Střet zájmů u projektantů i pochyby v soutěžích ŘSD odmítlo.

Miloslava Pošvářová: Ministr dopravy Ťok Ředitelství silnic a dálnic neřídí

12.04.2016 / Deník Referendum / Zástupci občanských organizací vyzvali ministra dopravy Ťoka, aby se zabýval problémy, které provází přípravu a realizaci dopravních staveb v České republice. Zadávací dokumentace jsou často nekvalitní, stavby se protahují a prodražují.

Deloitte už nesmí Ťokovi radit s mýtným

08.04.2016 / Novinky.cz / Společnost Deloitte už nebude smět ministerstvu dopravy (MD) radit, jak zajistit v Česku výběr mýtného poté, až letos 31. prosince vyprší smlouva s firmou Kapsch. Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj totiž teď zakázku, kterou MD loni bez soutěže zadalo Deloitte, definitivně zrušil.

Zmražené desítky miliard na investice. Stát odloží stavbu nových dálnic

26.03.2016 / iDnes.cz / Nejčernější možný scénář pro stavby nových silnic a dálnic začíná být skutečností. Kvůli problémům se studiemi vlivu na životní prostředí nebude možné desítky miliard korun investovat letos, ale až příští rok. Mimo jiné se nezačne stavět 88 kilometrů nových dálnic, s nimiž se počítalo.

Policie obvinila kvůli zakázkám v SŽDC šest lidí a tři firmy

22.03.2016 / ČTK / Protikorupční policie dnes obvinila šest lidí a tři firmy v souvislosti s loňským zadávacím řízením veřejných zakázek Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Stíhání se týká trestných činů pletichy při zadání veřejné zakázky, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a pokusu o poškození finančních zájmů Evropské unie.

Hodně peněz za kostitřas. Rekonstrukce brněnské dálnice

13.03.2016 / Týden.cz / Nejvytíženější česká dálnice z Prahy do Brna se modernizuje drahou metodou, ačkoli existuje i levnější varianta. Řidičům navíc nová vozovka nepřinese pohodlnou cestu, ale spíše kodrcavou, poskakující jízdu.

Sněmovnou prošla nová pravidla pro veřejné soutěže. Vracíme se do korupčních 90. let, řekl Kalousek

09.03.2016 / Aktuálně.cz / Veřejné zakázky budou mít nová pravidla. Schválili to ve středu poslanci. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová si od zákona slibuje méně byrokracie a jednodušší pravidla. Kritici ale namítají, že se tím otevírají prostor pro korupci.

Dopravní federace: V kontrolních orgánech sedí příliš politiků

02.03.2016 / E14.cz / V kontrolních orgánech státních firem a organizací působících v oblasti dopravy je stále příliš vysoké procento lidí spjatých s politickými stranami. Z celkem 151 prověřovaných osob v dozorčích radách a představenstvech státních organizací jich má vazby na konkrétní stranu více než třetina, upozornilo dnes občanské sdružení Dopravní federace.

Státní podniky v dopravě jsou obsazovány netransparentně, tvrdí iniciativa

25.02.2016 / Deník Referendum / Podle iniciativy Průhledná doprava má Ministerstvo dopravy mezery v tom, jak realizuje vlastnickou politiku státu v jednotlivých státem vlastněných podnicích. Iniciativa také kritizuje netransparentnost nominací do orgánů těchto podniků.

Úředníci oprašují velkolepé plány na miliardové výtahy pro lodě

12.02.2016 / iDNES.cz / V Česku nejsou postaveny zásadní silnice, dálnice či železnice, přesto však stát křísí myšlenku o výstavbě výtahů pro lodě na Vltavě. Realizace by vyšla až na tři miliardy korun. Stavby by zajistily splavnost z Prahy až do Českých Budějovic.

Firmy se perou o státní silniční zakázky. A sleví až téměř polovinu

10.02.2016 / iDNES.cz / Mnoho silničních staveb má dokumentace EIA, které posuzují vliv stavby na životní prostředí, vypracované podle starého zákona. Nejsou tudíž v souladu s evropskými směrnicemi a stavbám hrozí zastavení na několik měsíců. Stavbaři se proto soustředí i na menší zakázky a jsou schopni státu slevit až téměř polovinu z­ původní ceny.

ÚOHS pravomocně trestá stavební firmy. Rekordní pokutu snížil o stamiliony

08.02.2016 / iDnes.cz / Antimonopolní úřad pravomocně uložil skupině velkých stavebních firem rekordní pokutu za to, že se mezi sebou domlouvaly o účasti na veřejných soutěžích v letech 2006 až 2008. Oproti původnímu nepravomocnému rozhodnutí pokuta poklesla o stovky milionů korun.

Stát zvažuje nákup vlastních vlaků za více než dvacet miliard

01.02.2016 / E15.cz / Na ministerstvu dopravy zraje plán, jehož naplnění by od základu změnilo vlastnický model na české železnici. Úřad se vážně zabývá myšlenkou, že si stát pořídí vlaky, které bude půjčovat dopravcům. Využije k tomu dvacet miliard z evropských fondů, k nimž z rozpočtu přidá patnáct procent, tedy tři miliardy.

V Česku hrozí zdržení výstavby 64 důležitých dopravních staveb

26.01.2016 / E15.cz / V České republice je 64 důležitých dopravních staveb, u nichž Evropská unie požaduje nové posouzení vlivu na životní prostředí. Takové posouzení by jejich výstavbu mohlo zdržet až o několik let, řekl dnes novinářům po jednání ekonomických ministrů premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Doprava loni spolkla rekordních 92 miliard, většina skončila na železnici

21.01.2016 / E15.cz / Obor výstavby silnic a železnic má za sebou vůbec nejtučnější rok, který se zřejmě nebude jen tak opakovat. Státní fond dopravní infrastruktury vydal loni podle nejnovějších údajů, které má deník E15 k dispozici, 91,5 miliardy korun. To je vůbec nejvíce za šestnáctiletou existenci fondu.

Největší část z ušetřených miliard dostanou na opravu silnic střední a jižní Čechy

14.01.2016 / Česká televize / Ministerstvo dopravy rozdělí pro letošní rok krajům tři miliardy korun na opravy silnic druhých a třetích tříd. Nejvíce peněz dostanou Středočeský kraj – přes 530 milionů korun a Jihočeský kraj – přes 335 milionů.

Dostavbu dálnice D4 zaplatí soukromníci, vláda schválila PPP projekt

13.01.2016 / E15.cz / Vláda schválila dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem ze soukromých peněz, formou takzvaného PPP projektu. Projekt na stavbu 32 kilometrů dálnice mezi Milínem na Příbramsku a Miroticemi na Písecku předpokládá celkovou investici 24,9 miliardy korun.

Objem veřejných zakázek ve stavebnictví loni klesl o 7,2 procenta

11.01.2016 / deník.cz / České stavebnictví loni táhlo zejména budování dopravní infrastruktury ve snaze vyčerpat co nejvíce prostředků z fondů Evropské unie. Na konci loňského roku definitivně skončila možnost čerpání evropských peněz z programového období 2007 - 2013.

Ťok má další problém s mýtem. Ministerstvo dostalo pokutu od antimonopolního úřadu

07.01.2016 / ihned.cz / Antimonopolní úřad zrušil smlouvu ministerstva dopravy se společností Deloitte a dal ministerstvu pokutu 250 tisíc korun.

Stavba křižovatky za miliardu skončila, páska se ale stříhat nebude

03.01.2016 / iDNES.cz / Před pár dny oficiálně skončila dostavba dálniční křižovatky v Opatovicích nad Labem ležící na nově pojmenované dálnici D35. Kvůli chybějící navazující části se ale ukončení prací obejde bez slavnostní chvíle.

ČD pohlídá bývalý manažer Agrofertu a kontroverzní šéf zemědělského fondu

14.12.2015 / E15.cz / Dozorčí rada Českých drah doznala dvou významných a výsostně politických změn. Za hnutí ANO jde do vrcholného orgánu někdejší manažer společnosti Agrotec ze skupiny Agrofert Milan Kucharčík.

Vlastnická politika státu už roky chybí. Česká republika tak stále nemá jasno, se kterými společnostmi s majetkovým podílem státu do budoucna počítá

14.12.2015 / NKÚ / Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jak ministerstva financí, průmyslu a obchodu a zemědělství vykonávala v letech 2013 až 2015 akcionářská práva v obchodních společnostech s majetkovou účastí státu.

Dvě dálnice za desítky miliard mají postavit soukromníci, navrhne Ťok

11.12.2015 / Aktuálně.cz / Z privátních peněz by měl být postaven 32kilometrový úsek silnice R4 mezi Milínem na Příbramsku a Miroticemi na Písecku. Soukromé peníze chce ministerstvo dopravy využít také pro dostavbu rychlostní silnice R7.

Obce podél silnice R6 se bojí opakování EIA u schválených staveb

10.12.2015 / Ekolist.cz / Starostové obcí podél připravované silnice R6 se obrátili na Evropskou komisi kvůli obavám z opakování procesu posuzování vlivu na životní prostředí EIA u už schválených úseků stavby.

Na obchvatu Prahy se pojede pomaleji kvůli hluku, jinak EU nepošle peníze

06.12.2015 / iDNES.cz / Ministerstvo dopravy snížilo maximální povolenou na pražském okruhu mezi dálnicí D1 a Jesenicí a chystá vybudování protihlukových stěn. Zjistilo se, že pět let stará stavba nesplňuje hlukové předpisy, což může ohrozit proplacení příspěvku, který na stavbu přislíbila Evropská unie.

Ředitelství silnic a dálnic hledá firmy na modernizaci 26 kilometrů D1. Cenu odhadlo na 3,5 miliardy

06.12.2015 / ihned.cz / Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo další trojici veřejných soutěží na rekonstrukci dálnice D1 v příštím roce. Předpokládanou hodnotu stavebních zakázek na výměnu povrchu a rozšíření vozovky na celkem 26 kilometrech komunikace odhadlo ředitelství silnic na bezmála tři a půl miliardy korun.

Vleklé opravy na D1

04.12.2015 / Česká televize / Dálnice D1 - nejvytíženější komunikace v Česku. Denně po ní projede kolem 100 tisíc aut. Pravidelně stovky z nich uvíznou v dlouhých kolonách. Provoz brzdí opravy a modernizace dálnice.

Kvalita dokončených staveb

04.12.2015 / Česká televize / Některé už dostavěné části dálnic jsou udělané nekvalitně. Příkladem je vleklý případ mostů na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze.

Stavby dálnic jsou ohroženy. Nemají posudky dopadu na životní prostředí

03.12.2015 / iDNES.cz / Česko letos přijalo nový zákon, který změnil pravidla u vydávání posudků vlivů staveb na životní prostředí. Kvůli dokumentu EIA, který je nově v souladu s evropskými směrnicemi, jsou nyní ohroženy velké dopravní stavby.

ŘSD se brání pokutě 200.000 korun od ÚOHS

02.12.2015 / Svět Průmyslu / Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se brání pokutě 200.000 korun, kterou dostalo v říjnu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za stavbu okružní křižovatky v Dubí na Teplicku.

Stavebnictví výrazně zpomalí, dostane méně peněz z EU. Lépe na tom budou menší firmy

01.12.2015 / Aktuálně.cz / Letos žene výstavbu k růstu hlavně rychlé dočerpávání dotací z EU. Očekává se, že s růstem ekonomiky se více začnou stavět domy a prostory pro firmy. Méně se budou naopak stavět silnice a železnice.

NKÚ na příští rok plánuje 30 kontrol. Prověří výběr daní či hospodaření ŘSD

01.12.2015 / EuroZprávy.cz / Podle plánu činnosti, který zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), dojde v příštím roce na prověrku výběru daně z příjmů fyzických osob či hospodaření ŘSD, Kontroloři se také zevrubně podívají na peníze vynaložené na modernizaci dálnice D1.

Žďár má kus obchvatu a chce další. Jámy se ale bojí křižovatky smrti

26.11.2015 / iDNES.cz / Řidiči začali jezdit po první části obchvatu Žďáru nad Sázavou. Spojil výpadovky na Nové město na Moravě a k dálnici ve směru na Brno.

Osminásobek a dost. Přemrštěné ceny za pozemky pro stát končí

26.11.2015 / iDNES.cz / Výkupy pozemků pro stavby nových dálnic či železnic dostávají nová pravidla. Novela zákona, která ve středu prošla sněmovnou, ruší možnost vyplácet majitelům až šestnáctinásobek znaleckého posudku.

Ředitelství silnic a dálnic zefektivní spolupráci se Státním pozemkovým úřadem

25.11.2015 / Tisková zpráva ŘSD / Státní pozemkový úřad společně s Ředitelstvím silnic a dálnic dnes podepsal Dohodu o vzájemné spolupráci.

Detaily tajných dohod stavařů: firmy si v tendrech navzájem dělaly křoví

11.11.2015 / MF DNES / Tři velké stavební firmy mají každá zaplatit pokutu přes 600 milionů korun. Vyplývá to z dosud nepravomocného rozhodnutí ÚOHS, které má MF DNES k dispozici.

Obří kartel stavebních firem potvrzen: ÚOHS udělil miliardovou pokutu

06.11.2015 / Česká justice / ÚOHS dnes rozhodl podle informací České justice o tom, že v českém stavebnictví fungovala kartelová dohoda a uložil obří, miliardovou pokutu.

Poplatky za zábor orné půdy nebudou muset hradit další investoři. Výjimky podporuje Ministerstvo životního prostředí

05.11.2015 / Tisková zpráva Zeleného kruhu / Poslanecký výbor pro životní prostředí na svém včerejším zasedání podpořil návrh rozsáhlých výjimek z placení poplatků za zábor půdy z pera skupiny poslanců TOP09.

Ministerstvo dopravy opět nezvládlo zakázku, nápravu má ve vlastních rukou

05.11.2015 / ÚOHS / ÚOHS vydal v minulých dnech prvostupňové rozhodnutí, jímž zrušil nabídkové řízení Ministerstva dopravy na „Veřejné služby v přepravě cestujících v drážní dopravě na lince R16 Plzeň-Most“.

Novela stavebního zákona omezí práva občanů vyjádřit se ke stavbám v jejich okolí

13.10.2015 / Tisková zpráva Zeleného kruhu / Novela stavebního zákona, kterou vláda v nejbližší době dostane k projednání, podle ekologických organizací závažně zasahuje do práva veřejnosti vyjádřit se ke stavbám ve městech a okolí.

Stavbám za desítky miliard hrozí odklad

12.10.2015 / E15.cz / Problém se starým stanoviskem k vlivu stavby na životní prostředí může odsunout nejvýznamnější stavby. Rezort dopravy hledá řešení.

Jedna z třiceti. Policie odkládá žaloby NKÚ, důkazy se mezitím ztratí, říká šéf úřadu

28.09.2015 / Aktuálně.cz / Jen mizivou úspěšnost mají trestní oznámení, která podává Nejvyšší kontrolní úřad. Ten jich za poslední čtyři roky podal na třicet, ale policie většinu z nich odložila a obvinila jediného člověka.

PŘEHLEDNĚ: Kde chce stát příští rok stavět silnice a železnice

24.09.2015 / iDNES.cz / Rekordní stavební boom na silnicích a železnicích končí. Objem peněz mířících na nové dopravní stavby příští rok klesne téměř o třetinu.

Na dopravní stavby chybí státnímu fondu desítky miliard Kč

22.09.2015 / deník.cz / Několik desítek miliard korun chybí v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na příští tři roky. Příprava dopravních staveb, na které zatím nebyly peníze vyčleněny, ale pokračuje.

Chybějící nájezd na dálnici

21.09.2015 / Česká televize / Dopravní komplikace denně trápí i Brno. Konkrétně přes městskou část Slatina projíždí tisíce osobních aut i kamionů - i kvůli chybějícímu nájezdu na dálnici D1 u průmyslové zóny Černovická terasa.

Dopravní stavby ve Zlínském kraji

21.09.2015 / Česká televize / Další naděje, další rozpaky. V otázce výstavby silnice R55 od Otrokovic na Zlínsku ve směru na Staré Město a Bzenec trvají už 20 let.

Česko v dopravě nevyčerpá z peněz EU zřejmě až 12 miliard

21.09.2015 / Týden.cz / Česku se zřejmě nepodaří vyčerpat deset až 12 miliard korun na stavby silnic, železnic a další dopravní infrastruktury z evropského Operačního programu doprava I (OPD I).

Praha po Blance: Plány za 123 miliard, ale skoro všechny peníze spolkne metro D

19.09.2015 / Aktuálně.cz / Hlavní město již před třemi lety vypočetlo nejdůležitější dopravní stavby, které potřebuje. Přesto ale zatím nemá přesný plán, co stavět po Blance. Jediná jasná priorita je metro D.

OBRAZEM: Co stálo víc než Blanka? Nejdražší dopravní stavby po roce 1989

18.09.2015 / iDNES.cz / Pražský tunel Blanka se konečně otevírá. Veřejné rozpočty stál 43 miliard korun. Od roku 1989 to však není úplně nejdražší projekt. Podívejte se na žebříček nejvýznamnějších dopravních staveb otevřených v posledním čtvrtstoletí.

Dopravní politika a praxe v ČR aneb Jízda nekonečným tunelem

17.09.2015 / E-republika.cz / Zákon gravitace platí i ve vytunelovaném Česku. Můžete si lehce spočítat, co se stane s mostem, železnicí či silnicí, která byla postavena v podobném systému strukturální bezmocnosti a zásadního selhání státu.

Čerstvý plán staveb 2016: Podívejte se, kde stát utratí 66 miliard korun za dálnice a koleje

14.09.2015 / Aktuálně.cz / Vláda má na stole čerstvý plán, který počítá s 38 miliardami na silnice a 25 miliardami na železnice. Necelou miliardu spolykají úpravy přístavů či říčních koryt a 150 milionů přispěje stát na cyklostezky. Úplnou novinkou je pak 60 milionů na přípravu pilotního PPP projektu.

Vyšetřovatel tunelování ŘSD jde k soudu

10.09.2015 / Lidovky.cz / Místo obviněných jde před soud vyšetřovatel. Korupční případ vrcholných manažerů Ředitelství silnic a dálnic skončil pod stolem, v říjnu však zamíří k soudu jeden z jeho vyšetřovatelů Rostislav Kotrč.

České snění

10.08.2015 / RESPEKT / Plány na superdálnice zněly tak dobře, než narazily na realitu

Stavba D1: hrozí střety zájmů

06.08.2015 / MF DNES / Stavba D1 u Přerova, jeden z posledních nedokončených úseků dálnice před Ostravou, se může prodražit. Důvodem je střet zájmů dozoru, projektantů a stavaře, ale i jezírko, které může způsobit problémy v podloží. Tvrdí to občanská sdružení Dopravní federace a Oživení.

Stavbě nového úseku D1 hrozí předražení, stavební problémy a nízká kvalita

05.08.2015 / Deník Referendum / Stavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou kritizuje Oživení. Tvrdí, že stavbě hrozí obrovské riziko jejího prodražení a vleklých sporů kvůli její špatné přípravě. Organizace upozorňuje také na dozor stavby, který je ve střetu zájmů.

Střet zájmů a nestabilní podloží. Dostavba D1 je prý připravena špatně

05.08.2015 / E15 / Novostavba dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou je připravena špatně. Kvůli střetu zájmů, ve kterém je údajně projektant stavby, společnost HBH Projekt, a podezřelému umístění stavby, která vede přes dvě skládky popílků, hrozí její zpožďování a navyšování ceny za vícepráce, upozorňují občanská sdružení Dopravní Federace a Oživení.

Ministryně Šlechtová chce omezit práva občanů

18.07.2015 / Zelený kruh / Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová předložila návrh zásadní novely stavebního zákona, která výrazně omezuje práva občanů a mimo jiné posiluje postavení autorizovaných inspektorů [1].

Antimonopolní úřad uložil ŘSD půlmilionovou pokutu

18.06.2015 / ČTK / Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj uložil Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) půlmilionovou pokutu za chyby v tendru na dopravní značení silnic v Jihočeském kraji.

Obce si budou muset trasu dálnice D3 nakreslit do plánů

19.05.2015 / deník.cz / Trasování budoucího středočeského úseku dálnice D3 kolem Jílového u Prahy, Týnce nad Sázavou, Václavic, Maršovic, Vojkova k Meznu potvrdili krajští radní přijetím aktualizace územního plánu vyššího samosprávného celku.

Podpořeno

Projekt "Monitorování a prosazování dobré správy v investičních aktivitách Ministerstva dopravy" je podpořen z programu Fond pro NNO. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.

Realizace projektu